Производител на професионална тапа од 12 години

Фабрика за славини за кујна и бања | Производител на славината iVIGA

ЕВЕ СЕРИЈА

ЕВЕ СЕРИЈА

ЗОРА СЕРИЈА

ЗОРА СЕРИЈА

КОРАЛНИ СЕРИИ

КОРАЛНИ СЕРИИ

Најдобри производи за кујнски тапа + Повеќе

Најдобри производи за тапа за бања + Повеќе

Колона за термостатска туш + Повеќе

Производи за одвод на подот + Повеќе

Изложба на изложба + Повеќе

ЗА НАС + Повеќе

фабрика за славини за бања

Каипинг Сити Градина Санитарна опрема Co, Ltd (бренд јасВИГА) се наоѓа во градот Шуику, каде е познато како „Кралство на водовод и санитарна опрема“ во Кина. Имајте богато искуство во областа на развој, дизајн и производство на славини што е професионален производител за производство на комерцијални и граѓански славини и додатоци.

Производите достигнаа повеќе од 60 серии, кои вклучуваат сорти чешми, како што се Батерии за мијалник во бања, славини за кујна, славини за туширање, славини за кади, столб за туширање, додатоци за бања и додатоци за туширање итн. Производите покриваат топла и ладна мешалка, чешми со единечна ладна и термостатска серија. Покрај тоа, компанијата може да се справи со сите деловни активности што се под примерот на потрошувачите или цртањето (ODM) и OEM услугата. VIGA е главно извоз во Европа, Северна Америка, Јужна Америка, Југоисточна Азија и Блискиот исток.

Има одличен менаџерски тим со меѓународни визии кои се дипломирани на врвниот светски колеџ во iVIGA. Во меѓувреме, корпорацијата гради добро развиен систем за обука и промоција.

Интегритетот, позитивноста и иновацијата се главниот концепт на кој iVIGA отсекогаш се придржуваше од моментот кога е основана. Да им понудите на клиентите пријатна и внимателна услуга и производи со висок квалитет е постојана цел на извршување на iVIGA. Во исто време, компанијата ќе го искористи пулсот на времето и ќе се движи кон светската сцена со зрелата слика на брендот на стабилно претпријатие.

Водејќи се од концептот „Интегритет, Позитивност и Иновации“, iVIGA обезбедува ентузијастички и внимателен сервис и производи со висок квалитет за потрошувачите е целта што iVIGA ја следи. Во меѓувреме, компанијата ќе го искористи пулсот на времето и ќе се придвижи кон светската сцена со зрелата слика на брендот на стабилно претпријатие

Вести + Повеќе

 • Што е универзална славина

  Што е универзална славина

  Според големината на отворот за вградување на кран, има 3 типа кран со котлина - дво-дупчеста тапа за базен со 4-инчи, славина за езем со една дупка и кран со крак со 8-дупчиња. Слави со слив со една дупка може да се инсталираат со единечна дупка за ...   Прочитај повеќе

 • 5 направете сами забавни начини да ги исчистите главите на шоуто

  5 направете сами забавни начини да ги исчистите главите на шоуто

  Користете материјали веќе во оставата за чај во домаќинството за да отстраните дамки од тврда вода и нечистотија на главата за туширање! За повеќето луѓе, чистењето на главата за туширање не е ништо ...   Прочитај повеќе

 • Колку вода троши славината?

  Колку вода троши славината?

    Чешмите доаѓаат во различни големини и форми, а притисокот на водата на различни места ќе биде различен, но стапката на проток на водата е обично во одреден опсег. Во просек, славината може да користи 4-8 литри во минута (1-3 литри на мин ...   Прочитај повеќе

Знаење со славина + Повеќе

Најдобри брендови на тапа

Најдобри марки за тапа Во рамките на големо реновирање на домот и целосен ремонт на просторијата, па дури и изградба на нов дом, славините може да изгледаат како мали детали во споредба со распоредот и боите на бојата. Кога сè е веќе кажано и готово, тие играат витална улога и во функционалноста и во естетиката на вашата кујна или бања. ... + Прочитај повеќе

Најчесто поставувани прашања за аераторот на славината

Како да ја одредим големината на аераторот? Со помош на никел и пара, можете лесно да ја одредите големината на вашиот аератор. Прво извадете го влошката и мијалникот од внатрешноста на аераторот. Поставете никел на врвот на аераторот, и ако е скоро ист обем, аераторот има редовна големина. Ако не е ... + Прочитај повеќе

Која е распространетата славина за дома

Според мерната за поставување на дупката на кран, кран со слив има 3 типа - славина со леген со еден отвор, тапа со двоен отвор, кран со слив од 4 инчи и распространета кран со котлина од 8 дупки. Тапа со слив со единечна дупка е инсталирана славина со една дупка. Дијаметарот е обично 35мм. овој основ ... + Прочитај повеќе

Долг излив достигнува кујнска славина со распрскувач со 2 функции

АБС две функции распрскувач кујна славина е висококвалитетен кујнски миксер. завршениот хром ги исполнува условите за позлата на земјата. Уште повеќе, има 1.5 метарско црево за извлекување, можете лесно да ја исчистите и да ја земате водата. тоа е и кујнски миксер за заштеда на вода. користете го аераторот за саќе Neoperl。 & nbs ... + Прочитај повеќе

Ненадејниот проток на вода по исклучувањето на тушот не е проблем со квалитетот.

Ненадеен проток на вода по исклучувањето на тушот, ова не е проблем со квалитетот Со цел да се постигне удобност при капење, тековните спрејови за глава за туширање се доста големи, а колку е поголема главата за туширање значи повеќе вода има по исклучувањето на славина Водата во горните цевки за прскање и туширање може да се излее од ... + Прочитај повеќе

Начин на купување хардвер за бања Препорачано совпаѓање на хардверот за бања.

Декорацијата за бања, мала како и некои додатоци, се сите потребни градежни материјали за да се создаде удобна бања. Луѓето имаат тенденција да превидуваат набавка на хардвер за бања. Важно е да се знае дека без помош на овие мали хардверски додатоци, невозможно е да се создаде удобна бања ... + Прочитај повеќе

Комплетен сет на куповни вештини за славини за бања, тушеви и одводи на подот.

Комплетна колекција на славини за бања, тушеви и одводи на подот, славини, тушеви и одводи на подот се многу важни хардверски додатоци. Да ги разгледаме трите опции за купување. 1. Набавете славини за бања Изберете според состојбата на употреба и монтажа: Ако станува збор за единечна вода ... + Прочитај повеќе

Како да се оддели суво и влажно за мала бања од 4 квадратни метри?

Дизајнот на областа за одвојување суво-влажно во бањата во моментов е задолжителен за многу луѓе во дизајнот на декорацијата, но за некои единици, тешко е да се дизајнира бањата како сепа-влажно одвојување. Не грижете се, иако вистинскиот простор е мал, тоа не ве спречува да имате удобна и сува палка ... + Прочитај повеќе

Наши клиенти

фабрика за славини за бања
фабрика за славини
фабрика за славини за бања
фабрика за славини
фабрика за кинески славини
фабрика за кинески славини
фабрика за кинески славини
Разговор во живо X